Гурток з художньої праці "Умілі ручки"
КЕРІВНИК ГУРТКА
Ткаченко Ірина Борисівна
„Витоки творчих здібностей і дарувань дітей – на кінчиках їх пальців. Від пальців, образно кажучи, йдуть ніби тоненькі струмочки, які живлять джерело творчої думки. Чим більше впевненості та образотворчості в рухах дитячої руки, тим тонше взаємодія із знаряддям праці, чим більше майстерності в дитячій руці, тим розумніша дитина”
В. Сухомлинський
Завдяки інтеграції освітнього процесу творча діяльність виступає як соціально-педагогічне явище, яке формує особистість дитини, творчі і креативні здібності, забезпечує розвиток пізнавальної сфери, умови самореалізації, допомагає формуванню позитивно стійких взаємодій в співтворчості дітей, педагогів та батьків. Особливе місце в цій діяльності посідає гурткова робота.
Гурток „Умілі рученята” є додатковою організаційною формою освітнього процесу в ДНЗ і має профільне спрямування – художня праця.
Заняття гуртка проводяться один раз на тиждень, в ІІ половину дня, у час відведений для ігор та самостійної художньої діяльності дітей. Основними напрямками роботи гуртка є аплікація, малювання та виготовлення виробів у нетрадиційній техніці.
Мета гуртка
Заняття гуртка покликані стимулювати у дітей творчі здібності, прилучити дітей до краси і гармонії, до світу мистецтва, пробудити її творчі сили і бажання займатися різними видами художньої праці. Також заняття передбачають розвиток психічних процесів та пізнавальних якостей:
-
розвиток уяви,
-
спостережливості,
-
художнього мислення,
-
естетичного чуття,
-
конструктивних здібностей,
-
моторних навичок у дітей.
-
збагачення знань про властивості різних матеріалів,
-
формування корисних практичних навичок
Дитячі поробки своїми руками сприяють творчому розвитку дитини. Вже у молодшій групі дитячого садочка найменші вихованці можуть виконувати нескладні творчі завдання. Їм буде цікаво працювати з природними матеріалами, папером, пластиліном, вивчати різні техніки і демонструвати свої перші успіхи батькам. У старших групах, коли діти вже познайомилися з основними техніками, в своїх роботах вони можуть їх комбінувати, створювати листівки та цілі картини.
Осінні вироби своїми руками
Пожовкла листя є прекрасним матеріалом, щоб отримати осінні вироби своїми руками . До того ж, виконання такої вироби починається з захоплюючої прогулянки по парку, де дітки з мамами будуть ретельно вибирати листочки привабливої форми і яскравого кольору.
Самим маленьким можна запропонувати зробити відбитки листочків на папері, а дітям старшої віку сподобається ідея створення осінньої аплікації. Якщо для аплікації листочки попередньо треба підсушити, то для «відбитків» підійдуть і свіжо зірване листочки. Така саморобка стане першим художнім досвідом: дитина навчитися працювати з фарбами і пензликом, використовувати у своїй роботі пожовкле листя.
Для дитини треба підготувати білий аркуш паперу, фарби і пензлик, склянка з водою, а також листочки різного розміру і форми. Фарбу потрібно наносити на виворітну сторону, а потім відразу прикладати його до поверхні паперу, поки фарба не висохне. Притиснутий листочок не можна рухати, інакше відбиток буде змазаним. Його треба щільно притиснути до паперу, пропрасувати акуратно зверху і прибрати. Покрити листочок можна одним кольором фарби або створити химерний орнамент